O mnie

O mnie

Jest takie miejsce w Polsce południowej, gdzie żyję i zajmuję się tym wszystkim. To miejsce to… Sosnowiec

Kim jestem

Nazywam się Miciński Mateusz. Jestem informatykiem i pasjonatem technologii firmy Microsoft. Firmę tę traktuje jak swoją religię, a system Windows jak swojego Boga. Z zamiłowania jestem programistą .NET i testerem oprogramowania Microsoft.

Ponadto jestem wielkim fanem Formuły 1 i Roberta Kubicy, meteorologii oraz kartografii. Na co dzień pracuję jako kierownik oddziału firmy Onex Group w Sosnowcu, w której jestem szkoleniowicem produktów Microsoft, specjalistą od szkoleń e-learningowych, redaktorem naczelnym portalu CentrumXP i realizatorem wideo.

Prywatnie jestem szczęśliwym tatą 4 latka, ogrodnikiem i złotą rączką. W miarę możliwości podróżnikiem i fanem Christophera Nolana oraz Hansa Zimmera.

Czym się zajmuję

Stronami internetowymi

Tworzę strony internetowe, głównie z wykorzystaniem systemu WordPress. Konfiguruję serwery, domeny, certyfikaty SSL. Ponadto zajmuję się tworzeniem stron w ASP.NET, a także bardzo dobrze odnajduję się w CSS, HTML oraz JS.

Aplikacjami komputerowymi

Sprawnie programuję różnego rodzaju aplikacje okienkowe dla systemów Microsoft Windows. Do tego celu używam Visual Studio oraz języka C#. Głównie specjalizuję się w aplikacjach bazodanowych, działających w oparciu o bazy SQL oraz MySQL.

Grafiką i wideo

Sprawnie posługuję się aplikacjami Adobe, w tym Photoshop, Premiere Pro, After Effects, Audition, Lightroom i Captivate. Jeżeli trzeba zrobić grafikę, obrobić zdjęcie, zmontować wideo, audio, lub szkolenie e-learningowe – nie będę miał z tym większych problemów.

Copywritingiem

Biegle posługuję się językiem polskim oraz zwięźle i jasno formuję definicje technologiczne. Specjalizuję się w pisaniu tekstów stricte informatycznych, ale inne dziedziny nie są mi obce.

Szkoleniami

W swoim życiu zrealizowałem setki szkoleń e-learningowych oraz przeszkoliłem stacjonarnie setki osób. Głównie z produktów firmy Microsoft: Office 2016, Office 2019, Office 365, Windows 7, Windows 8, Windows 10.